Archiv 2017: Běh na dlouhou trať, který se vyplatil

přidal/a Michaela, okres Ostrava-město

Archiv 2017: Běh na dlouhou trať, který se vyplatil

přidal/a Michaela, okres Ostrava-město
Tato stavba má celkem:
68 hlasů
Hlasování bylo ukončeno před 6 let 6 měsíců
Novostavba
Kombinované
142 m2
Začátek výstavby:
Duben 2015
Konec výstavby:
Srpen 2016

Proč právě tato stavba?

Jak to tak bývá u velkých životních rozhodnutí, před samotnou stavbou probíhaly vášnivé diskuze, zda do toho jít a nebo ne. Po ukrutných bojích na domácím poli jsme se rozhodli splnit si sen. Kdybychom však tehdy věděli, co všechno nás potká, možná bychom se tehdy rozhodli jinak. Avšak dnes při pohledu zpátky nelitujeme. Bydlí se nám krásně.

Jen rok jsme čekali na změnu územního plánu a další rok bojovali s všemožnými úřady, až jsme nakonec získali 12. 4. 2015 stavební povolení. Jak jsme byli šťastní a říkali si, že teď již všechno půjde snáze :-).

No bylo by to na rozsáhlý popis. Každopádně platilo po celou dobu heslo: "Co jsme si neudělali sami, to nám po..... jiní". Ale to víte, že jsme natrefili i na šikovné řemeslníky, ale pravdou je, že jich bylo poskrovnu.

Pro stavbu jsme si zvolili Ytong právě z toho důvodu, že se nám s ním bude dobře pracovat a alespoň hrubá stavba půjde rychle. Stropní systém můžeme vřele doporučit.

V polovině výstavby jsme se dozvěděli, že je na cestě potomek a tak jsme šlápli na plyn a 24. 7. 2016 jsme se konečně nastěhovali (13. 9. 2016 se nám narodil syn).

A tak si všichni 3 bydlíme v našem vysněném "hradu" a všem, které čeká období stavební, přejeme zručné řemeslníky, krásné počasí a pevné nervy!

Komentáře