Archiv 2017: Splněný sen

přidal/a Filip, okres Plzeň-město

Archiv 2017: Splněný sen

přidal/a Filip, okres Plzeň-město
Tato stavba má celkem:
101 hlasů
Hlasování bylo ukončeno před 6 let 6 měsíců
Novostavba
Kombinované
202 m2
Začátek výstavby:
Červenec 2015
Konec výstavby:
Červen 2017

Proč právě tato stavba?

Všechno to začalo už v roce 1986. Moje první narozeniny se našim zřejmě nechtělo slavit v obýváku panelového domu a tak se rozhodli pro koupi staré zemědělské usedlosti nedaleko Plzně. Dolní Vlkýš, tehdy ještě spadající pod správku Města Touškov, dnes už Plzně, se jevila jako nejlepší místo pro budoucí chalupaření. Start našeho rodinného budování a trávení veškerého volného času tedy odstartoval. Velké terénní úpravy, bourání, znovuvýstavba a zvelebování chaloupky včetně zahrádky. To vše se mě a mému mladšímu bratrovi tak nějak vyhnulo. O takovém štěstí už nemůže mluvit náš starší bratr. Jeho desetiletý věk byl v budovacím procesu velmi výhodný. :) A tak to všechno nějak pokračovalo až do doby mé a mého mladšího bratra puberty.

Zjistili jsme, že mít zařízenou a celkem slušně vybavenou chalupu má spoustu výhod. Zrovna tak to viděli i naši náctiletí kamarádi a přátelé. Začalo období pařeb a tak trochu devastace všeho co bylo do té doby zvelebováno. Doma bylo peklo!!! Po každé pařbě následovalo období oprav a udobřování rodičů. V tomto tenagerském věku jsem ale k tomuto místu naprosto přilnul a zrodil se sen o vlastním bydlení. Pařby neskončili, ale začal jsem využívat mládežnické síly a větší koncentrace rukou a i já (my) jsme začaly zvelebovat. Velké terénní úpravy, bourání, znovuvýstavba a tak nějak krůček po krůčku k mému snu.

Všechno jsem to vzal tak trochu odzadu. Nejprve výstavba garáže, ve věku mladého "tunera" nejužitečnější věc, stavba pergoly, z důvodu blížící se velkolepé oslavy našich dvacátých narozenin, po opravu zdí, hradeb, hned po oslavě-ách kvůli nevrlým sousedům. Až konečně k výkopu pro základovou desku. (léto 2015)

Zimu 2015 jsem věnoval vyřízení hypotéky a zvykal si na nový život ve třech.Dcera Nelinka :) V březnu 2016 stavba honosného sídla odstartovala. Hrubá stavba rostla před očima, to máte... tvárnice, beton, tvárnice, dřevo, tašky, okna, kabely, trubky, omítky, izolace, beton, obklad, malování, stěhování... Bydlíme od června 2017 a páce se, ačkoli není nic doděláno, tak nějak zastavili. Mě se ale splnil sen a po prvním létě našeho bydlení mám ten samý pocit i z naší dcery Nelinky a od 9.9.2017 i z mojí manželky Lucinky.

Komentáře