Archiv 2017: Sen co se stal skutečností

přidal/a Vašek, okres Kladno

Archiv 2017: Sen co se stal skutečností

přidal/a Vašek, okres Kladno
Tato stavba má celkem:
1 hlas
Hlasování bylo ukončeno před 6 let 4 měsíce
Novostavba
Svépomocí
78 m2
Začátek výstavby:
Duben 2015
Konec výstavby:
Červenec 2016

Proč právě tato stavba?

Po několika letech procházení domů z realitek a bytů a také pozemků se nám po 5 letech s manželkou nakonec podařilo sehnat pěkný pozemek pro stavbu našeho domu.

Nejprve jsme hledali byt, ale jelikož jsme hledali spíše něco útulného a potřebovali jsme pokoj navíc dali jsme se tedy do stavby, řekl jsem že to postavím tak sem tedy začal.

Chtěli jsme pokoj kvůli adopci dítěte protože jsme se nechtěli mačkat ve 2+1 a ještě v městském bytě, tak rozhodlo srdce. Hypotéka se vyřídila raz dva.

Byl jsme akorát po operaci krční páteře, kde mi vyměnili poškozenou ploténku za titanovou, to bylo akorát o Velikonocích. Jelikož bych s levou rukou nemohl stavět tak jsem prostě musel jít, byl jsem na ní ochrnutý protože sem měl útlak míchy. No a po operací jsem 3 týdny potom šel ručně kopat vodu přípojku.

Moc jsem o stavbě nevěděl, ale vše jsem nastudoval a pustil jsem se do toho. Šlo to hladce pěkně s Ytongem se krásně dělalo a byl jsem za něj rád, i když to je teda mohutná tvárnice. Ale chtěli jsme teplo a rozhodnutí padlo na YTONG 450mm Lambdu se zateplením 150mm ve 100F pro pasiv.

Stavěl jsem 80% sám a dům jsem stihl za rok postavit, občas nám vypomohli rodičové a kamarádi v těch nejtěžších chvílích, děkujme že je máme!

Je to pěkné bydlet v domě, víte že každá cihla položená vám prošla rukou a tak si ho ceníte víc než když ho jen tak koupíte.

Nikdy z ničeho jiného bych už nestavěl a to stavět budeme ještě garáž ale až přijde na ní řada, takže až přijde taky řada na nás a dostaneme mimčo budeme úplně šťastní!

 

 

Komentáře