Archiv 2017: Dům, syn, strom

přidal/a Ondřej, okres Olomouc

Archiv 2017: Dům, syn, strom

přidal/a Ondřej, okres Olomouc
Tato stavba má celkem:
96 hlasů
Hlasování bylo ukončeno před 6 let 7 měsíců
Novostavba
Svépomocí
222 m2
Začátek výstavby:
Srpen 2014
Konec výstavby:
Listopad 2016

Proč právě tato stavba?

Někdy v roce 2012 jsem s kamarádem nad litrem alkoholu vymyslel dům. Jeho dnes už žena se mě tenkrát ptala, jestli jsem se nezbláznil. Tak následoval další litr, další verze. Do toho jsem potkal svou osudovou ženu Lucku . . . Až jsem byl spokojený, vyrazil jsem za projektantem, následoval mail: ,, ty vole to spadne". Tak jsem to nakonec nechal na něm. Doladil pár konstrukčních detailů a tradá na úřad. To už byl začátek roku 2014.

Povolení proběhlo za asitence městské policie, (3 bodů a tisícovky za rychlost) celkem bez problémů. ,,Stavba povolena" dorazila v červenci 2014. Deštivější léto si snad nikdo nemůže pamatovat. V srpnu na 5 dní přestalo pršet. Soused se statečně ujal skrývky a výkopu základových pasů. Dnes už vím proč- potřeboval zeminu na dvůr. Mixy se topily v blátě už na hranici pozemku. Kamarádi, kteří nechyběli u ničeho co bylo z betonu přišli na staveniště už mokří a taky nas...í. Jakmile po dědině proběhla informace, že Sedláček má zalité ztracené bednění, ihned byly u nás davy lidí s bordelem a slovy: ,,nechceš to?". Bráchovi dokonce při couvání s traktorkem spadla vlečka do základů = ohnutý rám vlečky a urvané kolo traktoru. Jeden z betonářských kamarádů při požití kapky alkoholu vypadl z maringotky a polámal si kotník (v tuto dobu má polámaný i ten druhý). A v tomto duchu se nesla celá stavba :)

Stavbu nám založil ytongmistr pan Šperling. Díky jeho radám jsem tu chalupu vůbec postavil. Ytong je fajn matroš, ale nesmíte být nervák. Jinak to vztekání pak musíte zametat. Jeden z urýpaných kolemjdoucích dokonce tvrdil, že ytong malta je na prd, že houby drží. Druhý den jsem si na jeho řeči vzpoměl při vysekávání zazděného foťáku (jasně, že omylem). Zkrátka ytong se lehce řeže, opracovává a vůbec je s ním dobrá práce. Jen ta přesnost U-profilů je slabší. Dnes už ale vím, že je to ve finále úplně jedno.

V listopadu 2016 jsme s připomínkami úspěšně prošli kolaudačním řízením. V červenci 2017 se nám narodil Matýsek a jak v ovocné školce začnou vyorávat stromky tak mažu pro kadlátku :)

Já mám tedy splněno. Jen na fasádu nezbylo, tak se pokusíme na ni vyhrát nějakou kačku :)

Děkuji všem co nám pomáhali i pomlouvali

Komentáře