Archiv 2017: S Ytongem po druhé a opět svépomocí.

přidal/a Robert, okres Plzeň-sever

Archiv 2017: S Ytongem po druhé a opět svépomocí.

přidal/a Robert, okres Plzeň-sever
Tato stavba má celkem:
19 hlasů
Hlasování bylo ukončeno před 6 let 6 měsíců
Novostavba
Svépomocí
142 m2
Začátek výstavby:
Červenec 2015
Konec výstavby:
Srpen 2017

Proč právě tato stavba?

Stavění domu se stalo tak trochu naším koníčkem. Po zkušenostech se stavbou našeho prvního domu, který byl z Ytongu byla volba stavebního materiálu jednoduchá. Systému Ytong nahrávalo vše – rychlost výstavby, snadné opracování, výborné izolační vlastnosti a v neposlední řadě kvalita bydlení podpořená zkušenostmi s předchozí stavbou. Tentokrát volba padla na Ytong Lambda 450 PD.

Představa co chceme postavit byla vcelku jasná, jen se nějak nedařilo vybrat ten správný typový projekt. Nakonec padlo zásadní rozhodnutí a to oslovit architekta a vytvořit individuální projekt. Pan architekt dostal téměř dvě stránky poznámek co by měl náš budoucí dům splňovat a co od něj očekáváme, pak si prohlédl parcelu která je orientována na jih s příjezdem od severu, prošel se po okolní původní zástavbě a začal pracovat. Po několika měsících nám předložil studii nízkoenergetického rodinného domku, která nás velmi oslovila. Začalo se tedy pracovat na projektové dokumentaci a dolaďovat detaily stavby. Dům je přízemní s obytným podkrovím, kde jsou dva pokoje pro děti, které mají k dispozici vlastní koupelnu a WC. V přízemí je pak kuchyňský kout, jídelna, obývací pokoj a kompletní technické zázemí. Je zde také ložnice rodičů se šatnou a samostatnou koupelnou. Jižní strana domku je bohatě prosklená a osazená dvěma velkými HS portály. Z terasy na jižní straně je pak přístup k bazénu. Na západní straně je pak zastřešené stání pro dva automobily a také zahradní domek.

V létě 2015 vše vypuklo zhotovením základové desky a pak už se jen zdilo a zdilo. Nyní je stavba ve fázi dokončování interiérů s předpokladem nastěhování na jaře 2018. Jako zdroj tepla je instalováno tepelné čerpadlo IVT AirX vzduch-voda v kombinaci s podlahovým topením. Poslední fází po nastěhování bude zhotovení dřevěné fasády ze sibiřského modřínu v profilu Rhombus.

Komentáře