Archiv 2017: Jde to i bez komínů - pasivní bydlení v Hamrech nad Sázavou

přidal/a Jiří, okres Žďár nad Sázavou

Archiv 2017: Jde to i bez komínů - pasivní bydlení v Hamrech nad Sázavou

přidal/a Jiří, okres Žďár nad Sázavou
Tato stavba má celkem:
19 hlasů
Hlasování bylo ukončeno před 6 let 6 měsíců
Novostavba
Kombinované
150 m2
Začátek výstavby:
Duben 2013
Konec výstavby:
Květen 2014

Proč právě tato stavba?

Tvárnice Ytong jsme znali už dříve a věděli jsme, že se nám s nimi bude pracovat dobře. Takže jsme se rozhodli, že zkusíme i další prvky systémového řešení. Schodiště bylo postavené prakticky hned. Nemuseli jsme stloukat bednění ani betonovat a po usazení trvalo den, než byly schody plně pochozí. Podobně rychlá byla i montáž stropu, po kterém jsme mohli chodit okamžitě. Do stropu se navíc dají jednoduše umístit potřebné rozvody a nemuseli jsme nic zasekávat.

Pro střechu Ytong jsme se rozhodli i z toho důvodu, že jsme chtěli obytné podkroví. Už máme vyzkoušeno, že jako ochrana proti přehřívání funguje v létě perfektně. Za ty tři roky, co v domě bydlíme, nepřesáhla teplota v podkroví 25 °C ani v těch největších tropech. Navíc jsme zvládli střechu namontovat jen ve dvou lidech a úplně nám odpadly tesařské práce.

Dům jsme stavěli v pasivním standardu za pomoci dotací Zelená úsporám. Celkové náklady na dům jsou teď přesně podle našeho očekávání. V domě bydlíme čtyři, máme spoustu elektrospotřebičů a v loni jsme přitom zaplatili za provoz domu jen 19 500 Kč.

 

 

Komentáře