Archiv 2017: ČLOVĚK MÍNÍ, V NOVÝ DOMEK (J)MĚNÍ

přidal/a Jana, okres Brno-venkov

Archiv 2017: ČLOVĚK MÍNÍ, V NOVÝ DOMEK (J)MĚNÍ

přidal/a Jana, okres Brno-venkov
Tato stavba má celkem:
54 hlasů
Hlasování bylo ukončeno před 6 let 6 měsíců
Novostavba
Svépomocí
156 m2
Začátek výstavby:
Květen 2014
Konec výstavby:
Listopad 2015

Proč právě tato stavba?

Vše začalo stylově na 1. máje 2014. Svátek práce jsme oslavili prací a s trochou nostalgie začali bourat chaloupku po praprarodičích, kterou nemělo smysl rekonstruovat. Cílem bylo postavit domeček nový, stejně orientovaný, aby zapadal do staré vesnické zástavby a zároveň byl přesně podle našich představ.

S velkou pomocí rodiny a přátel nebylo za tři dny po starém domku ani památky a mohlo se započít s budováním základů. Od začátku jsme věděli, že chceme nízkoenergetický – téměř pasivní dům s rekuperací vzduchu, kombinovat pouze kompatibilní materiály a postavit si sami. Volba nakonec padla na zdivo YTONG 250 mm P4 500, vnitřní příčky mezi pokoji v klidové zóně jsme postavili z akustických cihel SILKA, zejména kvůli poctivému odhlučnění, které jak dnes už víme, perfektně funguje.

Začátkem srpna 2014 jsme položili první cihlu a do konce října měli hotovou hrubou stavbu včetně střešní krytiny. Výběr materiálu manžel jakožto strojař velice ocenil již v průběhu stavění, hlavně kvůli přesnosti materiálu a dobré opracovatelnosti. Vše sedělo na milimetry přesně podle plánů. Na konci listopadu 2015 jsme se konečně nastěhovali. Do nového domku přibyl k dcerce Evelínce malý Štěpánek a strom, ten už jsme také zasadili. Může se to zdát jako pohádkový příběh….. Ovšem za ním stojí moře času a úsilí, peněz, boje s bankou a úřady, nespočet hodin poctivě odvedené práce a probdělých nocí.

Tímto děkuji nejenom manželovi, že vše ustál, ale také všem, co se našem příběhu podíleli a jakýmkoli způsobem nám pomáhali.

Komentáře