Archiv 2017: Nejdřív svatba, potom stavba aneb když se stihne obojí

přidal/a Dušan, okres Nový Jičín

Archiv 2017: Nejdřív svatba, potom stavba aneb když se stihne obojí

přidal/a Dušan, okres Nový Jičín
Tato stavba má celkem:
43 hlasů
Hlasování bylo ukončeno před 6 let 6 měsíců
Novostavba
Svépomocí
150 m2
Začátek výstavby:
Srpen 2013
Konec výstavby:
Listopad 2014

Proč právě tato stavba?

Psal se rok 2013. Ten tok nebyl ničím výjimečný, žili jsme si spokojeně s přítelkyní a s roční dcerkou ve svém zrekonstruovaném bytě, nic nám nechybělo. A jak se říkává, že nejlepší nápady přicházejí v hospodě u piva, ne jinak tomu bylo i v našem případě.

Jeden březnový večer jsem se v dobré náladě vrátil domů z hospůdky a oznámil jsem přítelkyni (a teď už manželce) památnou větu: "Budeme stavět!". Už přesně nevím, co mi tenkrát na to přesně odpověděla, ale bylo to něco ve stylu: "...... píp ...... jdi spát!!".

Tak takhle to u nás začalo. Za 5 měsíců od rozhodnutí jsem měl v ruce stavební povolení a v srpnu roku 2013 jsme kopli do země. V říjnu jsme si odskočili ze stavby na svatbu.. Potom zase ze svatby na stavbu udělat pár fotek.. A v listopadu 2014 jsme se stěhovali do nového. O měsíc později nám manželka nadělila do nového domu ten nejkrásnější dárek, syna Filípka.

Když na to zpětně vzpomínám, byl to rok a půl tvrdé práce, jelikož jsem si většinu věcí dělal svépomocí, ze slovní zásoby Vám vymizí pojmy jako "víkend" nebo "dovolená", do práce si chodíte odpočnout a z dlouhého seznamu přátel se stane krátký seznam skutečných přátel.

 

 

 

 

Komentáře