Archiv 2017: Náš vysvěný dům Škodovi

přidal/a Dáša, okres Nymburk

Archiv 2017: Náš vysvěný dům Škodovi

přidal/a Dáša, okres Nymburk
Tato stavba má celkem:
5 hlasů
Hlasování bylo ukončeno před 6 let 6 měsíců
Novostavba
Svépomocí
149 m2
Začátek výstavby:
Březen 2016
Konec výstavby:
Srpen 2017

Proč právě tato stavba?

Náš příběh se začal psát 31.3. kdy jsme poprvé kopli do země. My dva - neboli 24letý pát, který si chce splnit sen o vlastním bydlení. Šli jsme do toho po hlavě i přesto že jsme věděli, že nás to bude stát veškerý čas a spousty peněz.

Oba dva jsme měli vlastní představu o domě, který však nesplňoval žádný z typových projektů. Proto jsme jednoho dne zasedli a dům si sami nakreslili. Ze strany projektanta žádné námitky a neměli, a my měli možnost si postavit vlastní originál.

Už od počátku jsme byli rozhodnuti, že do toho půjdeme sami, a že nechceme žádnou stavební firmu. Aneb co si sám neuděláš to nemáš :) a když už tak né v takové kvalitě.

Co se týče veškerých postupů, vše jsme si našli na internetu a zkusili, zda to půjde či ne. Musím uznat, že jsme překvapili nejen sami sebe ale i spoustu lidí v sousedství. Pracoovali jsme pečlivě každý den. Ihned po práci a zhruba do 9ti hodin za jakéhokoliv počasí. Samozřejmě že nastaly chvíle, kdy jsme si řekli že je toho na nás dost, a že to nezvládneme, ale musím přiznat že přesně tyto chvíle nás donutili si ještě víc dupnout a že to zvládnem. Přeci jen ve dvou se to lépe táhne a rovnou jsme během stavby stihli i svatbu. :) Bohužel první manželská noc v novém ještě nebyla, ale určitě se to čekání vyplatí.

Abych přesně popsala naši stavbu, tak jsme investovali do věcí, které sice stojí více peněz, ale návratnost je o to kratší. Rozhodli jsme se pro Ytong QY, který v tu dobu byl novinkou a největším důvodem byl fakt, že nechceme zateplovat. Střešní krytinu jsme dávali od značky Tondach - černá. (K té bílé to sedí fakt parádně ) :) Jediné co jsme museli hodně zvážit byly venkovní rolety, bohužel na naše velká okna už překlady Ytong tak dlouhé nebyly a museli jsme zvolit jinou značku. Do vnitř jsme zvolili pro nás výzvou sádrové omítky. Musím uznat je to sice boj, ale stojí za to! Dalo by se vyprávět spousty věcí a určitě i rad, ale to Vás už může odkázat na stránky svépomoci.cz, kde jsme zaregistrování jako stavitelé Dáší & Péťa.

Určitě bychom chtěli motivovat další mladé stavebníky, kteří mají chuť si postavit svůj vysvěný dům. Opravdu to stojí za to, nám to trvalo přesně rok a půl, a na to že jsme dva nezkušení lidé, kteří absolutně nevědí co je čeká, tak před námi smekají i zkušení řemeslníci. Občas člověk zůstane stát nad tím co vlastně dokáže. Takže se toho nebojte a jděte do toho!! :) PS: je to fakt perfektní zkouška vztahu :D

Komentáře